Brak obrazka

Tynki, Elewacje, Docieplenia

Nam możesz zaufać

Brak obrazka
Brak obrazka

Specjaliści od mokrej roboty

Brak obrazka

Oferujemy konkurencyjne ceny!

Docieplenia budynków styropianem lub wełną mineralną metodą lekką- mokrą:

  • Metoda lekko-mokra to jedna z najpopularniejszych metod w budownictwie, wykorzystywana do ocieplania budynków.
  • Prawidłowe wykonanie prac dociepleniowych tym sposobem gwarantuje długą żywotność elewacji, którą raz na jakiś czas trzeba jedynie umyć i pomalować.
  • Największym atutem metody lekko-mokrej jest to, iż może zostać wykorzystana do ocieplania budynków nowych oraz znacznie starszych.
  • Ponadto nadaje się do prawie wszystkich rodzajów ścian

Docieplanie budynków Lublin

Ocieplenia i docieplania domów pozwalają nie tylko zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, lecz również pomagają zachować odpowiedni komfort cieplny zarówno zimą, jak i latem. Istnieje wiele technik docieplania budynków, a jedną z nich jest metoda lekko- mokra. Nasza firma specjalizuje się w docieplaniu domów i innych budynków metodą lekko-mokrą. Polega ona na położeniu na zewnętrzne ściany budynku materiału izolacyjnego wraz z warstwą zbrojącą, a następnie ich estetycznym wykończeniu. Materiał izolacyjny nakłada się bezpośrednio na surowe ściany (nowo powstałe budynki) lub istniejące i odpowiednio nośne tynki (w przypadku budynków wcześniej wybudowanych i już wykończoonych). Jako materiał izolacyjny, stosowany w tej metodzie docieplenia, wykorzystuje się styropian lub wełnę mineralną. Wełna mineralna przeznaczona do ocieplenia ścian zewnętrznych powinna być twarda.
Materiały używane do docieplenia budynków

Materiały użyte do dociepleń powinny być dobrej klasy, gdyż oszczędzanie na nich może zemścić podczas użytkowania. W końcu wykonujemy ocieplenie raz na kilka lat nie tylko po to by ogrzać budynek zimą i usprawnić klimatyzację latem- lecz również aby zadbać o jego estetykę.
Trwałość wykonanych dociepleń budynków

Do mocowania materiałów izolacyjnych wykorzystujemy wysokiej klasy kleje. W miejscach narażonych na zwiększone działanie wiatru lub posiadających słabszą przyczepność stosuje się dodatkowo kołki – w zależności od wieku budynku, stanu technicznego i metody wykonania montuje się od 4 do 8 kołków na m2. Dodatkowo wzmocnienie takiej płaszczyzny warstwą zbrojącą – siatką z włókna szklanego-zabezpiecza izolację przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dla wzmocnienia efektu końcowego i dodatkowego zabezpieczenia przed czynnikami atmosferycznymi stosujemy odpowiednio dobrane tynki ozdobne które mogą być od razu barwione na wybrany przez Państwa kolor- lub malowane wysokiej klasy farbami elewacyjnymi.

Prawidłowe wykonanie docieplenia wystarcza na kilkanaście lat bezobsługowego użytkowania, zabezpieczając budynek przed czynnikami atmosferycznymi i zapewniając komfort w jego użytkowaniu.

W razie wątpliwości i pytań dotyczących dociepleń jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr 606-710-823.

 

"OBELISK"
Mgr inż Grzegorz Palusiński
20-853 Lublin

ul. Żelazowej Woli 15/12
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro:
20-445 Lublin

ul. Zemborzycka 112C
tel. 606 710 823