Brak obrazka

Tynki, Elewacje, Docieplenia

Nam możesz zaufać

Brak obrazka
Brak obrazka

Specjaliści od mokrej roboty

Brak obrazka

Oferujemy konkurencyjne ceny!

Elewacja to pierwsza, najbardziej widoczna i rzucająca się w oczy część budynku, która stanowi wizytówkę każdego domu.

Elewacje Lublin
Istnieje wiele metod wykończenia elewacji a jedną z nich jest ciesząca się popularnością metoda sucha. Jest ona szybsza niż tradycyjne metody, bo nie czekamy aż wyschnie nam klej czy zaprawa. Elewacje wykonywane metodą suchą często są wykorzystywane przy odnawianiu ścian zewnętrznych domów. Metoda sucha polega na zamocowaniu do ścian rusztu i zamontowaniu okładziny elewacyjnej. Okładzina elewacyjna może być wykonana z ceramiki, kamienia, tworzywa sztucznego, różnego rodzaju płyt - np. cementowych lub z drewna.

Elewacje dekoracyjne
Oblicówka drewniana to druga metoda wykonywania elewacji, która polega na umieszczeniu okładzin drewnianych, które sprawiają, że nasz budynek sprawia wrażenie drewnianego.

Jeszcze inną, równie popularną, elewacją jest elewacja wykonana z okładziny kamiennej. Jej zaletą jest przede wszystkim fakt, iż jest cieńsza i lżejsza od obmurówki z kamienia naturalnego.

Do udekorowania elewacji wykorzystuje się także tynki, które po nałożeniu odpowiednimi techikami mogą imitować piaskowiec, cegłę klinkierową, lub inne materiały. Jako dodatkowe zabezpieczenie są zwykle pokryte środkiem impregnującym, który uniemożliwia powstawanie na powierzchni plam i przebarwień. Innym pomysłem na elewacje może być wykończenie za pomocą blachy cynkowo-tytanowej w kolorze grafitowym lub szaroniebieskim, lub blachy imitującej drewno.

Konserwacja elewacji
Prawidłowo wykonana elewacja w zasadzie nie wymaga konserwacji - poza okresowym czyszczeniem w celu zminimalizowania wpływy zanieczyszczeń z otaczającego środowiska. Raz na kilka lat można elewację przemalować - w celu odświeżenia kolorystyki - lub nadania całkiem nowej - zgodnie z Państwa oczekiwaniami.

"OBELISK"
Mgr inż Grzegorz Palusiński
20-853 Lublin

ul. Żelazowej Woli 15/12
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro:
20-445 Lublin

ul. Zemborzycka 112C
tel. 606 710 823