Brak obrazka

Tynki, Elewacje, Docieplenia

Nam możesz zaufać

Brak obrazka
Brak obrazka

Specjaliści od mokrej roboty

Brak obrazka

Oferujemy konkurencyjne ceny!

Odśnieżanie dachów Lublin - dlaczego my?

Nasza firma zajmuje się odśnieżaniem dachów budynków mieszkalnych, hal produkcyjnych, budynków handlowych i innych- ze szczególnym naciskiem na dachy płaskie.

Wykorzystując nasze doświadczenie w pracach na wysokości oraz przy wykonywaniu remontów budynków, w tym pokryć dachowych, orynnowań i obróbek blacharskich jesteśmy w stanie wykonać nasze usługi bez szkody dla dachu.

Wpuszczenie nieodpowidzialnej ekipy na odśnieżenie może spowodować nie tylko problemy podczas usuwania samego śniegu- ale jego efektem może być konieczność remontu dachu. W  swojej pracy niejednokrotnie spotykaliśmy się z przypadkami uszkodzonych obróbek blacharskich i rynien ze śladami uszkodzeń po odkuwaniu lodu- co wymagało konieczności wymiany tych elementów na nowe.

Odśnieżanie dachów płaskich

Z czego wynika koniecznść odśnieżania  dachów?

O konieczności odśnieżania dachu nie trzeba obecnie nikogo przekonywać.
Poza obowiązkami wynikającymi z przepisów prawa, każdy zdaje sobie sprawę z niebezpeczeństwa wynikającego z zalegania na dachu dużej warstwy śniegu. Warstwa śniegu to poważne obciążenie dla dachu. O ile śnieg zaraz po opadzie w stanie kiedy jest puszysty osiąga wagę 10-200 kg/m3, to po wzroście temperatury kiedy stanie się mokry, potafi ważyć nawet 450 kg/m3. Utworzenie się lodu z zalegającego śniegu to obciążenie nawet 900kg/m3. Takie obciążenie to poważny test dla konstrukcji budynku i samego pokrycia- w szczególności przy dużych powierzchniach.  Z tego powodu również nie warto czasem czekać az śnieg nabierze wagi - bo może to być ryzykowne.

Kolejnym niebezpieczeństwem wynikającym z zalegania śniegu na dachu jest zwiększenie ryzyka występowania przecieków na dachu.
Nawet prawidłowo wykonany dach kiedy jest przysypany grubą warstwą śniegu - może nie zdać egzaminu. Często zalodzeniu ulegają rynny i rury spustowe i topniejący śnieg nie może spłynąć do systemu rynnowego. Powoduje to tworzenie się kałuż i zastoin wody na dachu, co może się skończyć jego przeciekiem ponieważ większość dachów nie jest na tyle szczelna, aby przetrwać próbę wody wywołującej ciśnienie.

Cena odśnieżania dachów

Cena za odśnieżanie dachów zawsze ustalana jest indywidualnie w zależności od kilku czynników mających wpływ na czas poświęcony na odśnieżanie, a więc na pracochłonność usługi:

  • czy jest to dach płaski, czy spadzisty
  • stopnia skomplikowania dachu i dostępności;
  • wielkości - a szczególnie odległości do stref zrzutu -co ma istotny wpływ na czas potrzebny na odśnieżenie (im większe odległości do stref zrzutu- tym drożej);
  • ilości stref zrzutu (im mniej miejsc na zrzut- tym drożej)
  • gubości pokrywy śnieżnej;

Cena odśnieżania dachów płaskich przy niewielkich odległościach do stref zrzutu rozpoczyna się już od 1,5 zł/mkw.

Wywóz śniegu
Przy odśnieżaniu dachów budynków przy których nie mamy zbyt wiele miejsca na składowanie śniegu często zachodzi konieczność wywózki lub przemieszczenie śniegu. Na Państwa  życzenie jesteśmy w stanie zapewnić wywóz śniegu wraz z załadunkiem mechanicznym ładowarkami typu bobcat.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel. 606 710 823

"OBELISK"
Mgr inż Grzegorz Palusiński
20-853 Lublin

ul. Żelazowej Woli 15/12
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro:
20-445 Lublin

ul. Zemborzycka 112C
tel. 606 710 823