Brak obrazka

Tynki, Elewacje, Docieplenia

Nam możesz zaufać

Brak obrazka
Brak obrazka

Specjaliści od mokrej roboty

Brak obrazka

Oferujemy konkurencyjne ceny!

Nasza firma działa głównie na terenie miasta Lublin i woj. lubelskiego ale podejmujemy się również zleceń na tynki, docieplenia i elewację w większej odległości od Lublina.

Tynki Lublin Tynki zewnętrzne elewacyjne

  • Tynki zewnętrzne cementowe - które nadają się do wykańczania większości ścian, które nie są docieplane od zewnątrz. Mogą stanowić ostateczne wykończenie ścian wymagające jedynie malowania, lub stanowić podkład np. pod tynk ozdobny cienkowarstwowy.
  • Tynki zewnętrzne cienkowarstwowe - wykonywane przez nas w pełnej gamie kolorów i struktur. Stosowane są jako ostateczne wykończenie ścian zewnętrznych na uprzednio wykonanych tynkach podkładowych lub dociepleniu.

Tynki wewnętrzne

  • Tynki wewnętrzne gipsowe - które mogą stanowić ostateczne wykończenie ścian ze względu na wysoką jakość powierzchni (tynk gładki), lub podkład pod inne rodzaje wykończenia (płytki, gładzie, tapety,  tynki ozdobne itp). Mogą być stosowane we wszystkich pomieszeniach, które nie są na stałe narażone na wilgoć - co przy budynku mieszkalnym oznacza możlwość zastosowania we wszystkich pomieszczeniach oprócz piwnic i pomieszczeń nieogrzewanych - np. garaży.  Zastosowanie takiego rodzaju tynków znacznie obniża koszt prac, gdyż wykończenie sufitów i ścian odbywa się szybciej niż przy innych metodach tynkowania, a uzyskanie idealnej powierzchni i dobrej jakości nie stanowi najmniejszego problemu.
  • Tynki wewnętrzne cementowo-wapienne - które mogą stanowić ostateczne wykończenie ścian (szczególnie przy drobnym ziarnie), lub - częściej - stanowią podkład pod ostateczne wkończenie ścian - najczęściej gładzie (lub płytki, tapety, tynki ozdobne itp). Można je wykonywać we wszystkich pomieszczeniach wewnątrz budynku - w tym tzw. pomieszeniach "mokrych" - które stanowią piwnice, nieogrzewany garaż itp. wykonywane przy pomocy agregatów tynkarskich z gotowych mieszanek.


Oba rodzaje tynków wykonujemy przy pomocy agregatów tynkarskich z gotowych - fabrycznie przygotowanych mieszanek. Zastosowanie agregatu do aplikacji zapraw znacznie przyspiesza postęp prac i zmniejsza ilość odpadu w stosunku do metody tradycyjnej. Natomiat zastosowanie fabrycznych mieszanek nad mieszankami przygotowanymi na budowie ma tą przewagę, że tynk ma dokładnie dobrane uziarnienie i skład - przez co jest bardzo jednorodny,  jest jednakowo wytrzymały i ma taki sam czas wiązania na całym budynku. Ponadto mieszanki fabryczne mają wydłużony czas wiązania, przez co mają dużo mniejszy skurcz niż mieszanki tradycyjne - co objawia się brakem pęknięć na tynku - co jest zmorą wykonawców tynków tradycyjnych przy wysokich temperaturach powietrza.

"OBELISK"
Mgr inż Grzegorz Palusiński
20-853 Lublin

ul. Żelazowej Woli 15/12
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro:
20-445 Lublin

ul. Zemborzycka 112C
tel. 606 710 823